Deklaracja dostępności serwisu www.szpitalmsw.net

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze.

Data publikacji strony internetowej: 2006.12.02. 
Data ostatniej aktualizacji strony internetowej: 2020.11.09

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1.  pochodzą z różnych źródeł,  
  2. opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  3. niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą również nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020.09.30

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024.03.28

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej lub zamieszczonych na niej treści prosimy zgłaszać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 75 64 35 723.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością 

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. 

W takim żądaniu prosimy podać:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe,
  • dokładny adres podstrony, na której opublikowano niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis problemu i propozycję, jak go rozwiązać.

Na żądania zapewnienia dostępności odpowiadamy w ciągu 7 dni. Jeżeli w tym czasie nie zapewnimy dostępności strony lub jej elementów, poinformujemy o tym osobę wskazaną w żądaniu. Wskażemy też nowy termin załatwienia sprawy lub zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do tych treści, w zakresie wskazanym w żądaniu.

Jeżeli w ocenie osoby, która występuje z żądaniem, nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny będą niewłaściwe, ma ona prawo złożyć skargę.

Skargi prosimy kierować:

  • pisemnie - na adres: SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 69-71, 58-560 Jelenia Góra
  • pocztą elektroniczną - na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie: 75 64 35 700

Można też skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i zwrócić się do Rzecznika, aby podjął interwencję w danej sprawie.

Dostępność architektoniczna

Budynek Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych „A” i „E” – wejście do budynku z poziomu gruntu. Do drzwi wejściowych prowadzi pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu jest możliwość skorzystania z platformy dla osób niepełnosprawnych obsługującej wszystkie kondygnacje. Korytarze i schody spełniają podstawowe wymogi. Oznaczone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych dostępne są przy każdym budynku. Do każdego budynku jest możliwość wejścia z psem asystującym. Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego w formie zdalnej.

Budynek Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych „B” – wejście do budynku z poziomu gruntu. Drzwi wejściowe nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednak obok głównego wejścia jest możliwość skorzystania z windy obsługującej wszystkie kondygnacje. Korytarze i schody spełniają podstawowe wymogi. Oznaczone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych dostępne są wejściu do windy. Do budynku jest możliwość wejścia z psem asystującym. Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego w formie zdalnej.

Budynek Poradni Leczenia Uzależnień „E i Oddział Psychiatryczny „D” – budyni parterowe, wejście dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie gabinety terapeutyczne i toalety dostępne dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe wyznaczone bezpośrednio przy budynku. Możliwość wejścia z psem asystującym.

 

Poza kolejnością osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą udzielane:

• świadczenia medyczne w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej),
• świadczenia medyczne w szpitalach,
• usługi farmaceutyczne realizowane w aptekach

Poza kolejnością będą też udzielane świadczenia:

• rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

Świadczeń opieki zdrowotnej udziela się poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej listy oczekujących.


To oznacza, że:

• placówka medyczna udziela świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia,
• w przypadku, gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, poradnia wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez nią listy oczekujących,
• świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

Ważne: Podstawą do uzyskania nielimitowanych świadczeń z zakresu rehabilitacji, będzie decyzja o znacznym stopniu niepełnosprawności, a nie legitymacja osoby niepełnosprawnej.  

Dokumenty potwierdzające uprawnienia niepełnosprawnych

• Orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności wydawane jest przez powiatowe lub miejsce zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz wojewódzkie zespoły.

Za równorzędne dla tego dokumentu uznaje się również:

• orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów wydane przed 1 stycznia 1998 roku przez komisje lekarskie ds. inwalidztwa i zatrudnienia orzeczenie o całkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane przez orzecznika ZUS 

• orzeczenie o całkowitej niezdolności do samodzielnej pracy i egzystencji wydane przez orzecznika ZUS orzeczenie o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym (pod warunkiem uzyskania przez tę osobę prawa do zasiłku pielęgnacyjnego)

• orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidztwa wydane przez komisje lekarskie MON lub MSWiA przed 1 stycznia 1998 roku

Oddział Dzienny Psychiatryczny Ogólny dla Dorosłych

Lekarze:
kierownik oddziału – lek. med. specjalista psychiatra Agnieszka Kozłowska – Łosyk
lek.med. specjalista psychiatra Agnieszka Drozd

Psycholodzy:
mgr Kamila Amerek
mgr Joanna Wolff-Markiewicz
mgr Damian Kaczyński

Psychoterapeuci:
mgr Damian Kaczyński
mgr Malina Jaśko-Lehnert
mgr Kamila Amerek

Terapeuta zajęciowy:
mgr Angelika Buczek

Pielęgniarki:
mgr Anna Jaczenia - specjalista w dziedzinie piel. psychiatrycznego
mgr Ewa Żmurko

 

Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dorosłych

Lekarze:
kierownik oddziału – lek. med. specjalista psychiatra Agnieszka Kozłowska – Łosyk
lek.med. specjalista psychiatra Agnieszka Drozd

Psycholodzy kliniczni:
mgr Przemysław Piotrowski
mgr Ewa Mikus

Psycholog:
mgr Natalia Ejzenberg

Terapeuta zajęciowy:
mgr Angelika Buczek

Pielęgniarki:
mgr Anna Jaczenia - specjalista w dziedzinie piel. psychiatrycznego
mgr Ewa Żmurko